Vratislavické Vinobraní
Vratislavické Vinobraní

Vratislavické Vinobraní aneb víno poteče proudem!

Fotografie z vinobraní ve Vratislavicích nad Nisou naleznete v galerii.

Myslíte si, že vinobraní patří jen na Moravu? Tak to se pletete! Stačí přijít první říjnovou sobotu do Vratislavic nad Nisou.

Celý prostor kulturního centra 101010 právě ve Vratislavicích nad Nisou bude už v sobotu 4.října patřit kvalitnímu, ale především poctivému vínu z Moravy. Ochutnáte výborná vína, pod značkou Víno Tichý a Vinařství Líbal. Obě vinařství se pyšní několika oceněními. Například Víno Tichý ze Znojemské podoblasti má na svém kontě bronzovou medaili KRÁL VÍN České republiky 2012 a zároveň si zástupci vinařství odnesli stříbrnou medaili ze soutěže Festwine. Vinařství Líbal se zase vrátilo ze San Francisca doslova ověnčené medailemi - jedna stříbrná a dvě bronzové -  ze soutěže Wine Competetion 2013.  A například v roce 2012 získalo Vinařství Líbal prestižní ocenění na jedné z nejvýznamnějších vinařských, světových soutěží - Terravino v Izraeli. I proto můžete tato jedinečná vína pořídit pouze u specializovaných zástupců obou vinařství a nikoliv v běžných v obchodech.  Vše je perfektně sladěné s doprovodným programem.

Protože k výbornému vínu patří i skvělá hudba, doplní ochutnávku Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše. Dívčí folk-country-pop kapela BERUŠKY a KELTNEROVI KANCI  z Vratislavic nad Nisou. Speciálním hostem se stane ohňová tanečnice Malak.

Mysleli jsme také na děti a právě na ně čeká zábavný program formou kreativních dílen. Tady se děti naučí tvořit, vyrábět, a  tvarovat balónková zvířátka. Pro děti i dospělé bude ve Vratislavicích speciální prostor určený pro luštění nevšedních i tradičních hlavolamů. Úspěšné luštitele odměníme drobnými propagačními předměty.

A konečně také občerstvení!

Občerstvení  je zajištěné, formou stánkového prodeje, zaměřeného na regionální potraviny. Mimo jiné specialitky, bude profesionální kuchař nabízet grilovaného berana.

Na závěr přidáváme ještě jednu příjemnou informaci, a sice že VSTUP na Vratislavické Vinobraní 2014 je zcela ZDARMA.

Přijďte tedy 4. října ochutnat vynikající víno, skvělé jídlo a poslechnout si příjemnou hudbu do Vratislavic nad Nisou!